Drobečková navigace

Úvod > AKTUÁLNĚ

AKTUÁLNĚ


Vyšlo další číslo dvouměsíčníku Venkov

Datum konání: 26. 6. 2013

V příloze této aktuality naleznete nové číslo dvouměsíčníku Venkov – periodika, které vychází v tištěné i elektronické podobě. Jeho posláním je propagovat život na venkově, přibližovat specifika venkovského rozvoje a samozřejmě také představovat úspěšné projekty. Toto číslo je věnováno zejména potravinám a inovacím.

VENKOV_c11_2013.pdfInteraktivní mapa regionu - místa, která zasluhují pozornost

Datum konání: 24. 6. 2013

strategie[1].png
V souvislosti s tvorbou ISRÚ 2014+ připravil pracovní tým z Geografického ústavu MU Brno aplikaci, prostřednictvím které lze nalézt, ohodnotit, vyjádřit se, ale také např. přidat místo/místa, která v našem okolí hodnotíme pozitivně a která negativně. Jde o místa, která si zkrátka z jakéhokoliv důvodu zaslouží naši pozornost. Prosíme, zapojte se i tímto interaktivním způsobem do přípravy strategie, která by měla v budoucích letech posunout náš region dál... Děkujeme...

APLIKACE PRO PŘIDÁVÁNÍ, HODNOCENÍ MÍSTHasičskou soutěž "O pohár MAS" ovládly Doloplazy a Němčice nad Hanou

Datum konání: 14. 6. 2013

Hasičská soutěž "O pohár MAS" proběhla v sobotu 8. 6. 2013 v Mořicích. Více informací, fotografie i výsledky z této příjemné akce lze nalézt v levém menu "POŘÁDÁME, PODPORUJEME" - "HASIČSKÁ SOUTĚŽ 2013".
Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročníky.Hasičská soutěž "O pohár MAS" již tuto sobotu 8.6.2013

Datum konání: 5. 6. 2013

Dovolujeme si Vás pozvat již tuto sobotu do Mořic na hasičskou soutěž s mezinárodní účastí. Více viz pozvánka v příloze této aktuality...

Plakátek_soutěž_MAS_Na_cestě_Mořice_8.6.2013.pdfSeznam vybraných žádostí v rámci Výzvy č. 6/2013

Datum konání: 5. 6. 2013

V příloze této aktuality lze nalézt seznam vybraných žádostí v rámci Výzvy č. 6/2013 dle bodového hodnocení Výběrové komise a dle rozhodnutí Programového výboru MAS.

seznam_vybranych_web_szif.pdfV Praze bylo podepsáno memorandum Venkov jako místo sociálního smíru a duchovního rozvoje

Datum konání: 21. 5. 2013

Předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka, předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml, předseda Národní sítě Místních akčních skupin ČR František Winter, předseda Spolku pro obnovu venkova ČR Eduard Kavala a předsedkyně Sdružení místních samospráv ČR Jana Juřenčáková podepsali v Arcibiskupském paláci na Hradčanském náměstí memorandum „Venkov jako místo sociálního smíru a duchovního rozvoje“. Jeho cílem je zajistit na venkově rozvoj takových činností, které povedou k osvobození jeho obyvatel od pocitu bezvýznamnosti, a to díky jejich zapojení do rozvojových aktivit a možnosti podílet se na úspěšné realizaci partnerských projektů.

tisková zpráva NS MAS ČRPOZOR! TERÉNNÍ SBĚR INFORMACÍ PRO STRATEGII 13.-17.5.2013

Datum konání: 10. 5. 2013

V nastávajícím týdnu od 13. do 17. května 2013 bude v obcích územní působnosti MAS Na cestě k prosperitě probíhat terénní cvičení studentů Geografického ústavu Masarykovy univerzity v Brně, se kterým spolupracujeme na tvorbě naší strategie pro příští rozpočtové období EU. Studenti se budou pohybovat ve dvojicích, případně v menších skupinkách a jejich cvičení bude zaměřeno na:

  • Rozhovory s obyvateli: vybrané oblasti života, priority obce/regionu do budoucna
  • Terénní sběr informací: otevírací doby obchodů, občanská vybavenost, stav veřejných budov či veřejných prostranství atd.
  • Obrazová dokumentace – fotografování: veřejná prostranství/budovy

Terénní cvičení studentů Masarykovy univerzity v Brně bude tedy zaměřeno na sběr podkladů, údajů a informací pro tvorbu Integrované strategie rozvoje území naší MAS pro období 2014 – 2020, jeden ze stěžejních dokumentů pro možnost budoucího čerpání dotačních prostředků pro náš region.

Všechny občany bychom tímto rádi požádali o spolupráci... Děkujeme.

LETÁK S INFORMACÍ PRO OBČANYSeznam přijatých žádostí v rámci Výzvy č. 6/2013

Datum konání: 9. 5. 2013

V příloze této aktuality lze nalézt Seznam přijatých žádostí v rámci aktuální Výzvy ve formátu: evidenční číslo - žadatel - název projektu - místo realizace - číslo Fiche.

Seznam přijatých žádostí b_d[3].pdfPříjem žádostí ukončen

Datum konání: 6. 5. 2013

V pondělí 6. května 2013 v 16:00 hodin byl ukončen příjem žádostí o dotaci v rámci Výzvy č. 6/2013. Celkem bylo přijato 37 žádostí. Do Fiche 1 směřuje: 6 žádostí, do Fiche 2: 4 žádosti, do Fiche 3: 1 žádost, do Fiche 6: 26 žádostí. V současné době probíhá administrativní kontrola přijatých žádostí a kontrola přijatelnosti.Soutěž v rámci projektu "Společně oživujeme historii venkova"

Datum konání: 18. 4. 2013

Organizátor soutěže vypisuje výtvarnou soutěž pro žáky II. stupně základních škol v regionech MAS Společná cesta, Na cestě k prosperitě a „Strážnicko“.
Cílem soutěže je získání kreseb na dané téma a spolupráce s vítězi soutěže na ilustraci učebnice o řemeslech pro I. stupeň základních škol.

Soutěž+projektu+-+podmínky.pdf
Tvorba ISRÚ probíhá za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje z POV 2013 ve výši 125.000,-- Kč.

pas_loga_upraveny02[6].jpg

SÍDLO MAS

Sídlo a kancelář MAS
Na cestě k prosperitě:
Doloplazy 15 (zámeček)

mas_sidlo.jpg

12. 12. Simona

Zítra: Lucie

Maskáček

Maskáček "Zima 2013" (č. 9)

maskacek_zima_2013[1].pdf

Návštěvnost stránek

006336